Psikolojik Hastalıklar

Psikolojik Hastalıklar | Çanakkale Psikiyatrist

Psikolojik Hastalıklar

Psikolojik Hastalıklar Da Diğer Hastalıklar Kadar Önemlidir.

Çağımızda her ne kadar toplumsal ve teknolojik alanlarda pek çok gelişme yaşansa da her gelişme yanında bir de tehlikeyi barındırmaktadır. Teknoloji ile birlikte daha fazla bilgiye ve ürüne daha fazla ulaşan insanoğlunda doyumsuzluk ve mutlu olamama baş göstermektedir.

Aslında tüketicilere çalıştıkları ve kazandıkları paraları eşyalara yatırmaları gerektiği empoze edilmektedir. Yüzyıllardır süregelen reklamlar insanlara daha fazla satın alması ve mutluluğu ancak bu şekilde elde edebileceğiyle ilgili iç görüler aşılamaktadır.

Satın Alarak Mutlu Olma Sanatı

Satın alarak mutlu olmaya, reklam ve sosyal medyalardaki insanların hayatlarına ancak biraz daha onlara benzerlerse, onların aldıklarını alırlarsa mutlu olabileceklerine inandırılan insanlar aslında sadece daha da mutsuz olabilecekleri bir döngüye girmektedir. Sonuç olarak psikologlar ve psikiyatristlerin de hasta ve danışan sayıları her geçen gün artmaktadır.

Küçük Şehirde Psikiyatrist Bulmak

Daha çok büyük şehirlilerin sorunu olarak görülse de aslında küçük şehirlerde yaşayan insanların da psikiyatristlere ve psikolojik danışmanlara ihtiyacı vardır. Örneğin Çanakkale psikiyatrist sayısı ve kalitesi bakımından oldukça iyidir. Mezun olan pek çok psikiyatrist Çanakkale gibi küçük şehirleri de tercih ederek oradaki halka destek olmayı tercih edebilir.

Kimler Psikiyatriste Gitmelidir?

Öncelikle sürekli mutsuz hissetme, kaygı ve endişe gibi duyguların fazla hissedilmesi gibi sebeplerle veya sadece dertleşmek isteğiyle psikologların kapısını çalan pek çok danışan vardır. Ancak bazı durumlarda sadece telkin seansları yeterli olmayabilir. Bu konuda yapabileceklerinin sınırını en iyi bilenler ve doğru yönlendirmeyi yapacak kişiler psikologlardır. Psikologların ilaç yazma yetkisi olmadığından ve danışanın ilaç desteğine ihtiyacı varsa psikolog bunu tespit edip o kişiyi bir psikiyatriste yönlendirebilir.

Çanakkale gibi İstanbul, Ankara ve İzmir'e nazaran daha küçük kalan şehirler hem psikolog hem de pskiyatrist bakımından oldukça geniş imkana sahiptir. Çanakkale psikiyatrist denilince akla ilk gelen şehir olmasa da civar şehirlerdeyseniz bir ziyaret etmenizde fayda var.

Psikolojik Hastalıklarınızdan Utanmayın

Psikolojik rahatsızlıklar da tıpkı bir soğuk algınlığı, mide ağrısı, ülser gibi bir hastalık olduğu düşünülmelidir. Tedavi edilmezse diğer hastalıklar gibi ilerleyebilirler ve daha kötü sonuçlara yol açabilirler. Pek çok hasta, hastalığını kabul etmeyip veya utanıp doktora gitmemeyi tercih eder. Bu çok genel bir yanlıştır. Bunun ne kadar elzem olduğunu vurgulayan pek çok psikiyatrist çanakkale şehrinde danışanlarını beklemektedir. Siz veya yakın çevrenizden birinin yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız bunun utanılacak bir hastalık olmadığını bilmeli, çevrenizi de bu konuda yönlendirmelisiniz.

En Çok Psikolojik Hastalık Yaşanan İller

Yapılan araştırmalara göre kayıtlara geçen en çok psikolojik rahatsızlık yaşayan birey sayısı İstanbul'dur. Hem nüfusun kalabalığı hem de yaşanan stres miktarı sebebiyle bu sayı çok da şaşılması gereken yükseklikte değildir.

İş stresi, rekabet, okul ve sınav stresi, trafik stresi, mobing gibi sebeplerle her yıl binlerce kişi psikolojik desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bazen bu sebeplerin biri veya birkaçı insana tahmin edebileceğinden daha fazla yük bindirmektedir. Bir de bunlara aile içi şiddet, taciz veya çocuklukta aşılamamış bir problem eklenince psikiyatristlere giden hastaların sayısında artış olması kaçınılmaz hale gelmektedir.

Toplumumuzda kadınlar için ayrı erkekler için ayrı stres kaynakları bulunmaktadır. Kadınlar tacizden, iş hayatına tutunmaya çalışmaktan, giydiği bir kısa etekten, gece eve dönerken tenha sokaklardan geçerken veya sadece yalnız yaşamaya çabaladığı için bile stres duyabilir. Erkeklerin ise stres sebepleri daha değişkendir. Trafikte yaşadığı bir kargaşa, eve ekmek götürme derdi, erkek arkadaşlarının veya babalarının üzerinde dayattığı yerli yersiz baskılar gibi bambaşka stres sebepleri kişiyi psikolojik sorunlara itebilir. Ne olursa olsun yardım almak için adım atılması sorunu en baştayken çözmek gereklidir.

Bilgi almak için iletişim ve randevu formunu kullanabilir veya bizi 0539 738 48 77 telefon numaramızdan arayabilirsiniz.

İletişim & Randevu

Bilgi Almak veya Randevu Talep Etmek için aşağıda bulunan formu kullanabilirsiniz.

Lütfen Bilgilerinizi Kontrol Edin.
Talebiniz Başarıyla İletilmiştir.