Hakkımızda

Çanakkale Psikiyatrist Olarak Amacımız

Stres bozukluğu, panik atak, obsesyon, depresyon, dikkat eksikliği, bipolar bozukluk ve bağımlılık gibi hastalıkların günümüzde hemen herkesin, bir şekilde kendinin veya yakınlarının başına geldiği için aşina olduğu kavramlara dönüştüğünü gözlüyoruz.

Ruh sağlığının, bedensel sağlıkla ne kadar yakın ilişkili olduğunu, ruh sağlığı bozuk olan insanların sadece mutsuz ve huzursuz olmakla kalmayıp, bağışıklık sistemlerinin ve dirençlerinin azalması nedeniyle başka fiziksel hastalıklara da yakalanmaya açık olduklarını çok iyi biliyoruz.

Ruh sağlığındaki bozulmalar, kişinin sosyal hayatını, sosyal ilişkilerini, üretkenliğini ve yaratıcılığını azaltıp nasıl içinden çıkacağını bilmediği ve kendini çaresiz hissettiği, acı verici bir kısır döngüye sokar. Kişi, nereden ve nasıl yardım arayacağını bilemediği zaman ise, aslında kurtulunması mümkün olan bu durum uzadıkça uzar.

Çanakkale Merkezde bulunan muayenehanemizde 2 ruh sağlığı ve hastalıkları (psikiyatri) uzmanı ve 1 klinik psikolog olarak toplamda 3 kişi hasta/danışan kabul etmekteyiz. Merkezimizin amacı ruh sağlığı alanında hizmet vermektir. Amacımız; bütüncül bir yaklaşımı esas alıp kurumsal bir ortam yaratarak en iyi ve en etkili tedaviyi, modern tıp biliminin gerektirdiği son gelişmeler ışığında sunmak ve psikolojik sorunları en kısa sürede tespit edip tedavisini düzenlemek ve bireyi en azından eski üretkenlik düzeyine bir an önce getirebilmektir. Tedavi aşamasında psikoterapi ve gerekirse de ilaç tedavisi öneriyoruz. Bu süreçte her şeyden önce bir güven ilişkisi kurarak aileyi de dışlamadan birlikte mesafe almaya çalışıyoruz. Hastalarımızın, mahremiyetlerinin korunacağını bilmeleri ve anlaşıldıklarını hissetmeleri, dolayısıyla psikiyatristleri ve psikologlarına güven duyabilmelerinin sağlanması için her türlü çabanın ve dikkatin gösterileceğinin bilinmesi en büyük arzumuzdur.

Sonuç olarak; bir terzinin kişiye özel elbise dikmesi gibi, biz de ihtiyaçları doğrultusunda bireye özel bir tedavi/danışmanlık yapmayı hedefliyoruz. Sağlık, huzur ve sevgiyle kalın...

Ekibimiz
Uzm. Dr. Uğur KOLAT - Çanakkale Psikiyatrist

Uzm. Dr. Uğur KOLAT

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları (Psikiyatri) Uzmanı & Psikoterapist

Detaylı Bilgi
Uzm. Dr. Esra KOLAT - Çanakkale Psikiyatrist

Uzm. Dr. Esra KOLAT

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları (Psikiyatri) Uzmanı & Psikoterapist

Detaylı Bilgi
Klinik Psk. Elif Elvan CEBECİOĞLU - Çanakkale Psikiyatrist

Klinik Psk. Elif Elvan CEBECİOĞLU

Klinik Psikolog & Psikoterapist

Detaylı Bilgi